Parsun F15ABML-EFI
15 in stock
SKU: F15ABML-EFI Categories: ,
Description
Displacement                                 362cm3
Max output                                    11kw@5500 p/m
Full throttle/idling speed             5000-6000r.p.m/1000-1100r.p.m
Engine type                                     SOCH 2-cylinders 4-stroke
Fuel delivery system                     Electronic fuel injection (EFI)
Starting system                              manual
Control system                              manual (tiller)
Trim/Tilt                                          manual
Alternator                                       12V 6A